Якісний ремонт неможливий без використання спеціалізованої техніки. І одним з ключових інструментів є перфоратор, який використовується для свердління отворів на різних поверхнях. Якщо ви хочете правильно його обрати, на сайті https://yato24.com.ua/ua/blog/kakoy-perforator-vybrat/ ви ознайомитесь з експертними рекомендаціями по вибору техніки, а також її основними характеристиками, на які варто звернути увагу. Ми ж розповімо, якими бувають перфоратори.
Що це за інструмент?
Перфоратор використовується для свердління отворів у різних матеріалах. В залежності від насадки та потужності, його можна використовувати для роботи з бетоном, цеглою, металом, деревом, камінням, гіпсокартоном і т.д. Він буде чудовим вибором при проведенні будівельних чи ремонтних робіт, а також встановленні кріпильних елементів.
Інструмент поєднує в собі функції дрилі та відбійного молотка. Саме тому ви можете використовувати його для наступних цілей:
- свердління отворів в різних матеріалах;
- штробіння та довбання стін;
- розбивання конструкцій, навіть з каменю.
Завдяки цьому ви легко зекономите час та зможете виконати всі робити без додаткових зусиль.
Якими бувають перфоратори
Такі технічні засоби розрізняють за декількома критеріями. Це дозволяє кожному знайти саме той варіант техніки, який йому потрібен.
Види перфораторів за розташуванням двигуна
- Горизонтальні. Вони популярні, завдяки своїй зручності, легкості та ергономічності. З їх допомогою можна бурити будь-яку поверхню.
- Бочкові. В них двигун встановлений вертикально, завдяки чому він більш витривалий та практичний.
По типу ударного механізму
Ви можете обрати електромеханічні або електропневмомеханічні моделі. Перші є застарілими, тому досить рідко зустрічаються. А ось другі відрізняються високою силою удару та великою продуктивністю.
За класом та сферою використання
Розрізняють наступні види перфораторів:
- побутові – вони невеликі та мають мінімальну кількість функцій;
- напівпрофесійні – відрізняються достатньою потужністю, але мають невелику кількість опцій;
- професійні – витримують значне навантаження, підходять для використання в сфері будівництва.
За видом живлення
- Мережеві працюють лише при підключенні до електромережі, забезпечують високу потужність.
- Акумуляторні відрізняються мобільністю, портативністю та зручністю.
Крім того, перфоратори можуть мати лише режим свердління, а також бути ударними або ж з режимом довбання для демонтажних робіт. Вивчивши характеристики кожного виду, ви зможете обрати якісні та надійні перфоратори.