Вибір між металочерепицею та бітумною черепицею для покрівлі є важливим етапом у процесі будівництва чи ремонту, адже обидва матеріали мають свої переваги та особливості. Щоб зробити правильний вибір, потрібно звернути увагу на різні характеристики кожного з них.
Що являє собою металочерепиця?
Це металевий оцинкований лист з полімерним покриттям, досить великої площі, товщиною 0,45-0,55 мм, профільований, з висотою хвилі від 30 мм і вище. Оцинкування і полімерне покриття захищають лист від корозії, а також дозволяють отримати широку гамму кольорів.
Переглянути асортимент металочерепиці.
Що таке бітумна черепиця?
В основі бітумної черепиці лежить стеклохолст, модифікований бітум і кольорова кам’яна крихта. Лист черепиці являє собою вузьку стрічку з фігурним малюнком по нижньому краю, товщиною 3 мм. Матеріал є гнучким, тому підходить для нестандартних покрівель, в тому числі з невеликими башточками, звісами та кутами.
Переглянути асортимент бітумної черепиці.
Яка покрівля краще?
Порівняємо металочерепицю та бітумну черепицю за критеріями довговічності.
При якісному полімерному покритті для металочерепиці і бітумної черепиці термін служби практично однаковий і становить понад 25 років для обох матеріалів. На довговічність покрівлі з металу впливає цілісність захисного покриття: своєчасне оновлення продовжить термін служби.
Конфігурація покрівель
Покрівлі великої площі — однозначно металочерепиця: великі аркуші значно простіше укладати, ніж вузькі смуги. Покрівля з нестандартними кутами, вежами та т.п. – простіше використовувати бітум, яким можна вкрити практично будь-яку поверхню.
Обидва види покрівельних матеріалів вимагають кута ската не менше 30 градусів.
Механічна міцність
Металочерепиця має високу міцність, але здатна прогинатися під вагою або ударом. Цей момент варто враховувати, виконуючи обрешітку з частим кроком на покрівлях великої площі та підбираючи товщину листа більше для складних ділянок з вітрової та сніжним навантаженням. Слабким місцем металу є корозія з часом.
Бітумна черепиця гнучка, але може розтріскуватися через удари або великої ваги. Зате не схильна до корозії.
Шумоізоляція
Це важливий параметр, так як проведення звуків всередину будинку — неприємний момент. Металочерепиця, на відміну від бітуму, проводить звук дуже добре, тому потребує звукоізоляційного шару в покрівельному пирозі.
Пожежна безпека
На відміну від негорючої металочерепиці (горіти може тільки решетування та ізолятивні шари), бітумна черепиця може горіти при високих температурах, тому її небажано використовувати разом з неграмотно змонтованим димоходом від дров’яного каміна, де продукти горіння гарячі.
Електропровідність
Металочерепиця проводить електричний струм і потребує громовідвід, на відміну від безпечної з цієї точки зору бітумної покрівлі.
Зовнішній вигляд, колірна гамма
Зовнішній вигляд обох матеріалів естетичний, але колірна гамма металочерепиці значно ширше тому, що матеріал поверх полімерного покриття може бути пофарбований в абсолютно будь-який колір.
Вартість
Металочерепиця зазвичай дешевша, але монтаж бітумної черепиці може бути менш затратним на складних дахах через меншу кількість відходів.
Який вибір кращий?
Вибір між металочерепицею та бітумною черепицею залежить від специфіки вашого проекту. Якщо ви шукаєте матеріал для даху з класичним виглядом і тривалим терміном служби, металочерепиця буде хорошим варіантом. Якщо ж для вас важливі гнучкість і безшумність, а також економія ваги конструкції, то бітумна черепиця може бути більш підходящою.
Зрештою, варто враховувати не лише технічні характеристики, а й бюджет та естетичні особбливості вашого будинку. А якщо сумніваєтеся, рекомендуємо звернутися до фахівців компанії Благосвіт, які допоможуть зробити правильний вибір.